Neden Büyük Ofis?

3 Haziran 2022

Büyük Ofis bir tercihtir!

Öncelikli olarak Türkiye'nin en büyük ve en fazla danışmanı olan Coldwell Banker Via dan söz ederek başlamak istiyorum.

Coldwell Banker Via Ankara’nın en merkezi konumunda olup, Türkiyenin ve Ankaranın neresinden toplu taşımaya binerseniz binin, tek araçla geleceğiniz Beştepe Mahallesinde Via Tower Kulede 19 – 20. Katlarda 1000 m2 lik kullanım alanına sahip açık ofis olarak konumlanmıştır.

Ofisimizde Bireysel Danışmanlarımızın, Teamlerimizin Çalışma Alanları, Via Akademi, 3 Görüşme Odası, 2 Tane VIP Misafir Görüşme Alanlarından oluşmaktadır.Coldwell Banker Via sektördeki 2.yılını bitirmiş olup, 100 kişilik büyük bir ofis haline gelmiştir. 

2022 yılı danışman sayısı hedefimiz 333’dür.

55 Danışmanımız bireysel olarak çalışmakta olup, kalan danışmanlarımız 7 Team içinde yer almaktadır.

2021 yılında 4 adet Team Lideri daha çıkardık. Kısa zamanda ofisimiz bünyesinde 11 tane Team olacak. 2022 yılının sonunda 40 Team sayısına çıkmayı hedeflemekteyiz.

Coldwell Banker Yönetiminde 2 Broker, 1 Ofis Direktörü, 1 Saha Direktörü, 1 Eğitim ve Organizasyon Sorumlusu, 1 Recrutier, 1 Muhasebeci, 3 Sosyal Medya Uzmanı, 1 Ofis Asistanı, 1 Ofis Çalışanı bulunmaktadır.

Her zaman dediğimiz gibi; Gayrimenkul Sektöründe Sınırsızsınız veya Sınır Sizsiniz.

Sektörümüzün çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu gördük ve Avrupa’da 7000 kişilik ofislerin olduğunu öğrendik. Türkiye’de bizde büyük ofis tercihinde bulunduk.

İlk Hedefimiz 333 danışman!

Gayrimenkul Danışmanlığı artık gerçek bir meslek ve şirketleşmeye giden bir sektör. Danışmanlarımız danışman olabilmek için bir yatırım yapıyorlar, eğitim alıyorlar, mesleki yeterlilik belgesi alıyorlar, şirketlerini kuruyorlar.

Şirket dediğimiz kavram bireysel kazançtan daha çok pasif kazancı da kapsar. Bir danışmanımız sektörde 2 yılını tamamlamış ise , belli başarılara imza attıktan sonra Team kurması için destekliyoruz. Çünkü şirketler bireysel kazanca mahkum olmamalı diye düşünüyoruz ve bu şirketlerimizin büyümesini istiyoruz. Şu an en büyük Team’imiz Business Team olup, 20 danışmana sahip. Business Team’in hedefi, 100 danışman sayısına ulaşmak.

Danışmanlarımız ofisimize başladıklarında Coldwell Banker merkezinin verdiği Blue Start Eğitimine katılırlar, bitirdikten sonra 1 hafta içerisinde 1 ay süren AMP eğitimini alarak hem sahaya inerler, hem de daha geniş kapsamda eğitim süreçlerini tamamlamış olurlar. Ofisimizde Eğitim ve Organizasyon birimi tarafından Kişisel gelişim eğitimleri, her hafta düzenlediğimiz Safarilerimiz, Ofis Toplantımız ve Portföy Paylaşımlarımız organize edilmektedir.

Sahaya inen danışmanımız, sahada herhangi bir desteğe ihtiyaçları olduğunda Saha Direktörü, ofis içi bir desteğe ihtiyacı olduğunda Ofis Direktörü devreye girmektedir. Danışmanımız portföyü olduğunda, hemen Sosyal Medya Birimimiz devreye girer. Profesyonel fotoğraf, video ,drone ve 3D Sanal Tur Çekimlerini yapar ve danışmanlara teslim eder.

Ofisimizde ister bireysel, ister Team Üyesi danışmanlarımız bir ofisten alabilecekleri maksimum hizmeti alırlar.Bu yüzden Team Liderleri de haftada 3 saat Team’i ile toplantı yaparak Team’ini yönetir ve iş geliştirme yaparlar. 

Büyük Ofisin avantajı ; danışman sayısının fazla olmasından kaynaklı olarak her konuda ve birçok bölgede uzman danışmanlarımız mevcuttur. Yani Komple Bina geldiğinde, Lüks Konut geldiğinde , Ofis Plaza geldiğinde , Eryaman’dan, Mamak’tan, Çankaya’dan, Polatlı’dan bir ürün geldiğinde her bölümün Uzmanı ve her Bölgede uzmanımız var. Bu da ofisimizin en güçlü yönlerinden …

Hedefimiz; 

Daha fazla kazanan danışmanlar

Daha fazla kazanan Teamler

Daha fazla kazanan Ofis!


Erdal ARTUKOĞLU Broker | Owner 

Coldwell Banker Via