Coldwell Banker – Amazon Alexa İşbirliği

6 Ocak 2020

Amazon Alexa kullanıcıları, artık Coldwell Banker’da haftanın öne çıkan satılık listesi hakkında bir dakikalık açıklama metnini dinleyebilecek ve ardından bir ev satın almak hakkında daha fazla bilgi alabilmek için kendilerine en yakın Coldwell Banker ofisine bağlanabilecekler.

Amazon Alexa kullanıcıları, artık Coldwell Banker’da haftanın öne çıkan satılık listesi hakkında bir dakikalık açıklama metnini dinleyebilecek ve ardından bir ev satın almak hakkında daha fazla bilgi alabilmek için kendilerine en yakın Coldwell Banker ofisine bağlanabilecekler. Böylece bu kullanıcılar çok daha rahat hayallerindeki eve kavuşabilecekler.

Lokal alanlarda direkt olarak işi kolaylaştıracak bilginin sağlanması işleri oldukça hızlandıracak. Akıllı ev arayanların %72’sinin “ses kontrolü” tercih ettiği bir anket ile öğrenilince, bu ortaklık fikri ortaya çıkmış. Amazon’un ses asistanı özelliği kullanılarak “Alexa, Coldwell Banker’a haftanın evini sor” (İngilizce) dendiğinde direkt olarak ev listelerine ulaşılıyor ve en yakın Coldwell Banker Ofisi ile bağlantı kuruluyor. Ev aramak artık daha kolay!

Coldwell Banker Real Estate LLC Pazarlama Direktörü David Marine:

“Haftanın Evi” özelliği gayrimenkul danışmanlarına yeni ve modern bir yöntem sunarak portföylerine sergileme şansı tanıyor. Portföyün en lüks evleri ön plana çıkarılıyor ve aynı zamanda potansiyel müşteri ile direkt olarak en yakın ofis bağlantıya geçmiş oluyor. ”