Video Sunumlar için Önerdiğimiz 10 Mobil Uygulama

19 Nisan 2020

Artık sizde YouTuberlar Gibi Video Düzenleyebilirsiniz

Kaliteli videolar kurgulamak zor mu?

Video düzenleme uygulamaları öğrenene kadar sizi biraz zorlayabilir. Ama bu zor olduğundan değil, uygulamaların esnek olmasından kaynaklıdır. Yapmak istediğiniz bir işlemi pek çok farklı şekilde yapabileceğiniz gibi, belirli bir düzlemde de ilerleyebilirsiniz.


Videolarınızı seçip, kesilecek yerden keserek bir başka video ile birleştirebilir ve üzerine istediğiniz başka dosyaları ekleyebilirsiniz. Bu işlem kısa sürece öğrenebileceğiniz bir işlemdir. Ama işi biraz daha büyütüp, Youtuber tarzı video yapmak istiyorsanız o zaman ekstra zaman ayırmanız gerekmektedir. 


Youtuber dediğimiz zaman yine karşımıza geniş bir skala çıkıyor. Basit videolardan, efektlerle bezenmiş ve üzerinde uğraşılmış tarzdaki videolara kadar geniş bir görsel katman arasından, size en uygun olanını seçmeniz gerekiyor. Bu yüzden video düzenleme uygulamaları için zor dememiz pek doğru olmayacaktır. İş tamamen seçimlerinizle ve ne yapmak istediğinizle ilgili oluyor.


En iyi mobil video düzenleme uygulamaları:


Adobe Premiere Rush

FilmoraGo

Quik App

InShot Video Editor

KineMaster Video Editor

WeVideo

PicPlayPost

Horizon Camera

Video Shop Editor

VivaVideo

iyiyi seçmek aslında pek kolay değil. Çünkü hemen hemen hepsi benzer işlere çözüm üretmek için üretiliyor ve burada tercih tamamen kullanıcıya bağlı oluyor. Premiere Pro ile bir video kurgularken, aynı zamanda Sony Vegas programı ile de aynı videoyu yapabilirsiniz. Sadece tarz ve kullanım teknikleri değişiyor. 


Bu yazımızda sizin için en iyi mobil video düzenleme uygulamalarını seçerken, en çok beğenilen ve en çok tercih edilen kurgu programlarını listelemek istiyoruz. Bu sayede hepsini deneyerek size en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Youtuber tarzı bir kurgu istiyorsanız bir yerden başlamanız gerekiyor.